יום רביעי, 16 באוקטובר 2013

הווו... הווו... (הדרכה לעוגת ינשוף)

הינשופים היום בכל מקום - תכשיטים, בגדים וגם עוגות. לרגל הטרנד הינשופי - עוגת ינשוף מתוקה.

רוצים את הכלים בהם השתמשנו בהנחה? הרשמו לניוזלטר שלנו - בפרסום הקרוב יהיו הטבות מתוקות להכנת עוגת ינשוף משלכם...

מתחילים...

אפו 3 עוגות בטעמים האהובים עליכם והניחו להן להתקרר לחלוטין. צפו משטח לעוגה בבצק סוכר צבוע בצבע גוף על מנת להגיע לגוון שנהבי. החתימו בעזרת חותמות או טקסטורה את המשטח - בהתאם לטעמכם.
צפו את העוגה הקטנה ביותר בבצק סוכר בצבע צהוב בהיר, צפו את העוגה האמצעית בבצק סוכר בצבע חום שוקולדי עמוק. כאשר הבצק החום עוד רך - ניתן להשתמש בסט הדקורציה ובועות כדי להטביע סקרולים על גבי הבצק (ניתן לראות בתמונה מס' 6). עטפו את הקומה התחתונה בבצק סוכר בצבע לבן.

כאשר בצק השכבה התחתונה עוד טרי ורך - הטביעו טקסטורה של מעויינים סביב העוגה.

צבעו את המעויינים בעזרת מכחול וצבעי מאכל - אנחנו השתמשנו בצבעי כחול קרח, ירוק גינה, ורוד פוקסיה, צהוב ביצה, חום שוקולד וכתום.


בעזרת סרגל וטוש אכיל בצבע חום נתחיל לסמן קווים מקווקוים ליצירת מראה של תיפורים.


ליצירת השלט נרדד עלה של בצק סוכר לבן. בעזרת חותכן מסגרת אובלית ( או מסגרת שפיצית כזו או מרובעת כזו). בחרו טוש אכיל בצבע האהוב עליכם - וכיתבו. הצמידו לעוגת השכבה האמצעית בעזרת מכחול לח. ניתן לפסל חיפושית קטנה ולהצמיד אותה לשלט.

הינשוף-
בחרו בצק סוכר פיסולי בצבע חום. רדדו אותו לעלה בעובי אחיד - אך לא דק מדי. חתכו עיגול בעזרת החותכן הגדול ביותר בסט.

חיתכו לשנים חוט שזירה בעובי 18 , טבלו במעט דבק אכיל ונעצו בעיגול החום שיהווה את גוף הינשוף.


ליצירת העניים - מאותו בצק סוכר פיסולי רדדו יריעה קטנה וקרצו 2 עיגולים בעזרת החותכן הקטן ביותר בסט. את האישונים קרצו מעלה דקיק של בצק סוכר שחור וקרצו בעזרת "המאחורה" של צנטר, הוסיפו נקודונת קטנה של בצק סוכר לבן לאישונים. הדביקו הכל בעזרת מכחול נקי ולח. חרצו בעדינות קוים ישרים מהאישון כלפי חוץ, בעזרת מקל פיסול גלגלת.

את דוגמת נקודות הפולקה שעל הכנפים השגנו בעזרת דף סוכר מדוגם. ניתן לקנות דפי סוכר אכילים או להוריד מהאינטרנט כל מיני דוגמאות ולהדפיסן על דף אכיל. מבצק סוכר פיסולי באותו צבע של גוף הינשוף נרדד עלה בצק, נלחח אותו עם מכחול נקי במעט מים ונצמיד את דף הסוכר האכיל.
בעזרת החותכן העגול הגדולך שבסט, כאשר הוא ממוקם מעט הצידה 0 נקרוץ את צורת הכנף. נחזור על זה פעמיים ליצירת שתי כנפיים. נקח את החותכן בו השתמשנו לחיתוך העין - ונגרע מעט מהכנף - כל שהעין תוכל להשתלב במדוייק.
(אם אין לכם דף סוכר אכיל - ניתן ליצור כדורונים צבעוניים מבצק סוכר, להצמיד אותם לעלה הבצק החום, לרדד בעדינות עם מערוך כך שיוצמדו היטב לבצק - ואז לקרוץ את הכנפיים). נצמיד את הכנפיים לגוף, מתחת לעניים בעזרת מברשת לחה.
ליצירת חזה הינשוף נשתמש באותה טכניקה כמו לכנפיים - עלה בצק סוכר שעליו מודבק דף סוכר אכיל בדוגמת זיגזג. בחלקו העליון של העיגול, בעזרת החותכן אותו חתכנו את העניים - גרעו מעט כך שחזה הינשוף יתאים בגודלו להכנס במדוייק מתחת לעניים. עשו אותו הדבר עם החותכן שהשתמשנו לכנפיים וגרעו מעט כך שיכנס בצורה נקיה ומדוייקת. הכינו אוזנים ומקור והדביקו בעזרת מכחול לח. הכינו שני גלילים קטנים שחורים, חרצו בהם בעזרת מקל פיסול פרחים והצמידו הכל בעזרת המכחול.


ענף העץ-
ערבבו שני גווני בצק סוכר חום עד לקבל מראה משוייש. עצבו גליל וחיתכו אותו בקצה בעזרת מספרים או סכין.
עצבו את צורת הענף כרצונכם, הצמידו לעוגה בעזרת מכחול לח ותמכו בו בעזרת ספוג יבש. לאחר שהענף יתייצב לחלוטין - ניתן יהיה להסיר את הספוג.

רדדו בצק סוכר פיסול צבוע בצבע ליים לעלה דקיק. בעזרת סט הדקורציה ובועות חיתכו סקרולים. הצמידו אותם לדופן העוגה בעזרת מכחול לח.

פרפרים -
רדדו בצק סוכר פיסולי כתום לעלה, קרצו פרפרים בעזרת חותכן. לפפו חוט שזירה לבן בעובי 18 סביב מכחול או עפרון לקבל מראה קפיצי, טבלו את הקצוות במעט דבק אכיל ונעצו בפרפרים.

הניחו לייבוש. ניתן להדגיש את קווי הטקסטורה שעל כנפי הפרפרים בעזרת טוש אכיל או מכחול טבול במעט צבע מאכל.
לסיום חתכו פרחים ועלים מבצק סוכר צבעוני והדביקו ביד חופשית על העוגה.

בהצלחה!

תודה לאתר גלובלשוגרארט

6 תגובות: